Filmové tipy - březen 2015

22. února 2015 v 20:09 | Ell |  Tipy na filmy
Takže ahoj všichni :)
Po delší době jsme se daly do blogování :D doufám, že nám to vydrží dýl, než pár dní :D
Jinak dneska tu pro vás mám fimové tipy na konec února, březen, takže enjoy ;)


Ghoul


Žánr: Thriller

V kinech od: 26.2.2015

CSFD: "Trojice filmařů se vydává na Ukrajinu dokument o kanibalismu. Strašlivý hladomor v letech 1932-1933 tu dohnal spoustu lidí k děsivým činům. Jejich pátrání začíná propojovat s příběhem jednoho z nejzvrácenějších zločinců novodobé historie, kanibala Andreje Čikatila. Během 12 let spáchal přes padesát brutálních vražd, při nichž své oběti částečně snědl. Filmaři se snaží odhalit tajemství domu, kde se vše odehrávalo. V opuštěném stavení uprostřed ukrajinských lesů se z filmařů i jejich doprovodu však brzy stávají nedobrovolní vězni. Ze záměru natočit dokument se stává hrůzyplný boj o život. Nikdo netuší, kdo nebo co je tam venku..."

Trailer:


Moje reakce: Ze začátku trailer vypadal zajímavě, čekala jsem, že se to bude vyvíjet psychologickým směrem. Ke konci jsem ale bohužel byla zklamaná, vyvinulo se to takovým tím "duchařským" směrem, kdy se lidé snaží u stolu vyvolat duchy a začnou se dít špatné věci :/

Předběžné hodnocení: 5/10

Teorie všeho (Theory of Everything)


Žánr: Životopisný, Romantický, Drama

V kinech od: 26.2.2015

CSFD: "Teorie všeho vypráví výjimečný a neuvěřitelný životní příběh Stephena Hawkinga, který na svém velmi nemocném těle nosí jednu z nejchytřejších hlav, jakou kdy lidstvo poznalo. Byť by vám hravě vysvětlil nesrozumitelné zákonitosti fungování vesmíru, sám možná nechápe, jak je možné, že jeho vlastní život zachránila tak neobyčejná věc, jakou je láska. Příběh začíná v roce 1963, kdy má jednadvacetiletý Stephen Hawking, student kosmologie na Cambridge, našlápnuto ke skvělé budoucnosti. Spolužáci i profesoři ho naprosto zbožňují, stejně jako krásná Jane, která na téže škole studuje umění. On na oplátku zbožňuje ji. Když však v osobním i profesním životě stane na pomyslném vrcholu, zažije nemilosrdný pád. Doslova. Lékařské vyšetření po jednom z mnoha jeho "nešikovných" škobrtnutí vyřkne drsnou diagnózu - neléčitelné postupné ochrnutí nervového systému, které do dvou let ukončí smrt. Jenže Jane a Stephen se osudu vzepřou. Vezmou se a snaží se žít normální život. On si nemoc nepřipouští a dodělává si doktorát. Ona ho všemožně podporuje, často až za hranici sebeobětování. Čím víc se blíží předpokládaný konec, tím hektičtěji se oba snaží společně žít."

Trailer:


Moje reakce: Tenhle film už v některých ostatních zemích vyšel, do Česka se ale dostává až tento březen. Sice to není úplně typický film, na který bych se podívala, ale zrovna u Stephena Hawkinga jsem na to velice zvědavá. Na filmu mě asi nejvíc zajímá vývoj jeho nemoci a vývoj jeho osobnosti při ní. Film mám stáhnutý v angličtině a docela se těším :)

Předběžné hodnocení: 8/10

Chappie


Žánr: Akční, Thriller, Sci-Fi

V kinech od: 12.3.2015

CSFD: "V nepříliš vzdálené budoucnosti dohlíží na dodržování pořádku mechanické policejní jednotky. Nyní se jim ale lidé začínají bránit. Když dojde k odcizení a přeprogramování jednoho z policejních droidů, stane se robot jménem Chappie vůbec prvním robotem se schopností samostatného myšlení a cítění. Jak se jeho existence stává v očích mocných stále větší hrozbou pro celé lidstvo, nezastaví se tito před ničím, aby vynutili zachování statu quo a zajistili, aby byl Chappie současně i posledním robotem svého druhu."

Trailer:


Moje reakce: Tenhle film mě docela zaujal hereckým obsazením (Hugh Jackman, Yo-Landi Visser...) a hudbou od Hanse Zimmera. Jinak téma podle mě není zas tak originální, prostě se v sytému vyskytne nebezpečný myslící jedinec, tak je třeba ho odstranit. Takže zase nic extra :/

Předběžné hodnocení: 6/10

Popelka (Cinderella)Žánr: Dobrodružný, Drama, Rodinný, Romantický, Fantasy

V kinech od: 19.3.2015

CSFD: Děj snímku Popelka sleduje osudy mladé Elky (Lily James), jejíž otec, kupec, se po smrti její matky znovu ožení. Elka má svého tatínka velice ráda, a tak se snaží ke své nové maceše (Cate Blanchett) a jejím dvěma dcerám Anastázii (Holliday Grainger) a Drizele (Sophie McShera) chovat vstřícně, a dělá všechno proto, aby se ve svém novém domově cítily dobře. Když ale Elčin otec nečekaně zemře, Elka zjistí, že je vydána na milost své nové žárlivé a kruté rodiny. Zanedlouho se z ní stane obyčejná služka, věčně umouněná od popela, které ostatní posměšně říkají Popelka. Navzdory krutostem, kterým je nucena čelit, ale Elka neztrácí naději a je rozhodnuta řídit se posledním přáním své matky, aby vždy byla "odvážná a laskavá". Nehodlá propadnout zoufalství, ani pohrdat těmi, kteří s ní jednají špatně. A pak je tu ještě jistý pohledný cizinec, se kterým se setkala v lesích. Elka, která nemá nejmenší tušení, že se ve skutečnosti jedná o prince, a nikoliv o pouhého učedníka ze zámku, má pocit, že konečně potkala spřízněnou duši. Záhy nato se zdá, že by se na ni konečně mohlo usmát štěstí. Všechny dívky z širokého okolí jsou totiž sezvány do královského paláce na bál a Elka se těší, že by se tam mohla znovu setkat s okouzlujícím Kitem (Richard Madden). Macecha jí však návštěvu bálu zakáže a zlomyslně jí roztrhá šaty. Jako ve všech správných pohádkách je však pomoc nablízku a objevuje se kouzelná víla kmotřička (Helena Bonham-Carter), která - proměnou dýně a několika myšek - Popelčin život navždy změní.

Trailer:


Moje reakce: Klasika od Disneyho s velice zajímavým hereckým obsazením (Helena Bonham, Carter, Richard Madden...). Film má úžasnou grafickou stránku. Necháme se překvapit.

Předběžné hodnocení: 7/10

Rezistence (Insurgent)Žánr: Akční, Romantický, Sci-Fi

V kinech od: 19.3.2015

CSFD: "Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout už jednou - a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale vyrovnat se vším, co to znamená?"

Trailer:


Moje rakce: Za sebe musím říct, že trilogii Divergence moc nemusím. Až moc mi to připadá jako kopie Hunger Games. Ale jinak musím říct, že se z toho pomalu stává love story mezi Tris a Four(em). Za mě nic moc :/

Předběžné hodnocení: 5/10

Shrnutí: Takže za březen mě zase nic moc až tak neoslovilo :/ Na duben už to ale vypadá líp :) už jenom proto, že je tam film od Marvelu :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Amia Amia | Web | 3. března 2015 v 22:26 | Reagovat

Musím řct, že bych vyměnila předběžní hodnocení pro Chappieho a Ghoula. Ghoul se mi zdá jako směs oblíbených filmů, sázka na jistotu a podporovat ho budu vlastně jen proto, že je český. Z traileru, plakátu a tak mi do příběhu navíc nesedí ten Čikatilo, čekám duchárnu :-D

Rezistence aspol. taky nějak nevnímám jako kopii Hladových her. Vlastně žádnou výraznou podobnost.
Nesvobodnou politikou se vyznačují všechna sci-fi tohohle typu, takže...

A první reakce na Popelku byla jen. už ZAS?! :D
Počkat, to předtím byla Sněhurka. Nevadí, furt je to adaptace pohádky - hureeej, nemám nápad tak vyrýžuju prachy na něčem, na co lidi budou chodit vždycky.

Ehm. Rozjela jsem se, za to pardon. Filmový březen mě taktéž nezaujal, zato v dubnu... Nebo v květnu? Neva, na přicházející filmy se vážně těším :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama