Únor 2015

Cowboy Bebop!

27. února 2015 v 19:47 | Ginger |  Anime recenze
Anime, co má snad všechno. Je zábavné, akční a sem tam dost melancholické, jenže se totálně vymyká kritériím normálních anime. Dobrá, pořád mají postavy neuvěřitelnou výdrž, těla z oceli a hektolitry krve (berte s nadsázkou, ale myslím, že si rozumíme), jenže kde je ten ukázkový prototyp dnešních hlavních hrdinů? Naruto, Natsu, Kaneki! Já mám pro podobné hrdiny vážně ''slabost''…


Filmové tipy - březen 2015

22. února 2015 v 20:09 | Ell |  Tipy na filmy
Takže ahoj všichni :)
Po delší době jsme se daly do blogování :D doufám, že nám to vydrží dýl, než pár dní :D
Jinak dneska tu pro vás mám fimové tipy na konec února, březen, takže enjoy ;)

Jméno větru - Patrick Rothfuss

22. února 2015 v 12:50 | Ginger |  Knižní recenze
Po ne zrovna svižném a zdařilém startu jsem tu vážení a milí s prvním opravdovým článkem! Že jste to nečekali? Já také ne… Ze začátku nebyl na psaní čas, pak nebyl materiál a nakonec došla i chuť. Smutný začátek, nemyslíte? Nu což, dnes po probuzení jsem si řekla, že tahle to prostě dál nejde, a tak jsem se vyzbrojila haribo medvídky, nastartovala strojovnu pozdrav naší bývalé dějepisářce a dala se do psaní. Následně se mi skoro hotový článek smazal. Karma. No jasně. Nu, ale vzchopila jsem se a píši to znova.
Opravdu doufám (ani nevíte jak moc), že jste tu knihu někdo někdy četl. U nás jsem totiž při otázce na Kroniku královraha (název pro celou sérii) sklidila jen tázavé pohledy. A že to zrovna nebylo ovoce, které jsem čekala. Nakonec jsem to jedné kamarádce tak moc vychvalovala, že se opravdu dala do čtení. Bod pro mě! Ale teď vážně, někdy mám chuť tu bezmála sedmisetstránkovou knihu vzít a omlátit ji všem o hlavy. Za případné otřesy mozku jsem ochotná nést zodpovědnost, ke svému činu se ochotně přiznám! Jen té knihy mi bude líto….
Ale abych si tu jen nestěžovala a neobhajovala svoje oblíbené činnosti, totiž nicnedělání a prokrastinaci, přejdeme teď k samotné knize.